Bajen Fans tackar avgående styrelse

Publicerad: 7 februari 2019

Den nya styrelsen är knappt tre dygn gammal och förbereder sig som bäst för att ta över verksamheten.

En uppgift som är hedervärd på alla sätt, men absolut på inget sätt lätt. Men, till vår hjälp har vi föregående styrelse (och ett par före dess också) som har hjälpt oss att komma in i verksamheten fortare och kunna bygga vidare på Bajen Fans anda och skapa nya historier och desto fler roliga minnen för våra medlemmar.

Vi vill rikta ett extra stort tack till Sandra Gaye som haft föreningen under sina vingar i hela fem år (varav ett som vice),
så länge har ingen ordförande suttit i BF sedan våran grundare! Du ska vara stolt över din insats! Du har för evigt en plats i BF:s historieböcker. Fem år är en lång tid, och du har under den tiden avverkat:

2 st SLO:er
3 st Supporterpoliser
2 st Bussbolag
3 st Hemmaplaner
5 st Styrelser
1 st vice ordförande
50 st Take away sushi (på styrelsemöte)

Tack även till Maria, Åsa, Valter och Bim för era insatser!

Vi lovar att fortsätta i samma anda, som föreningen alltid har andats, med oförtrutlig kärlek till Hammarby, och framförallt, till våra medlemmar!

Go Bajen Go

/Styrelsen

Tillbaka